Etkili Tabela Nasıl Oluşturulur?

Etkili Tabela Nasıl Oluşturulur?

Tabelalar, müşterilerinizin işletmenizde fark ettiği ilk şeylerden bazılarıdır. İyi bir ilk izlenim bırakabilmeleri gerekir. Aslında, iş tabelanızın müşteri üzerindeki ilk izlenimi uzun süre kalıcı olacak ve şirketinize iyi getiriler getirecektir. Canlı grafikler, göz alıcı renkler ve net bir mesaj, zaman içinde harika sonuçlar sunacağından emin olabilirsiniz. İşte markanız için etkili tabelaların nasıl oluşturulacağı.

En son teknoloji, sahibinin mesajını ileten etkili tabela oluşturmayı kolaylaştırdı. Yeni elektronik mesaj merkezleri, mesajı, sunduğunuz en son ürün veya hizmetlere uyacak şekilde değiştirmenize izin verecektir. İşletmeniz için etkili tabela oluştururken sektördeki en son teknolojiyi kullandığınızdan emin olun.

İlgi Çekici Tabela Modelleri Oluşturun

Tam renkli grafikler, müşterilerinizin dikkatini çekebilecekleri için en iyi tabelalardır. Markanız için en iyi tabelayı oluştururken doğru renkleri ve görselleri kullandığınızdan emin olun. Bir sınır, izleyicilerin dikkatini odaklamaya yardımcı olacaktır. Mesajı iletmek için farklı renkler kullanmak, tabelanızın tutma oranını artıracaktır. Firmanız için en iyi tabelayı tasarlarken doğru renk ve grafiklerden yararlanmayı unutmayın.

Tabelanız ve mesajınız okuyucu tarafından standart görüş mesafesinden görülebilmelidir. Aslında, çevreden öne çıkmalıdır. Küçük bir tabela için koyu renkli bir zemin ve açık renkli harfler idealdir – bu da müşterinin okumasını kolaylaştırır. İşareti tasarlarken harfler arasında yeterli boşluk bırakın ve net yazı tipleri kullanın. Bu, kelimelerin ve harflerin uzaktan kolayca ayırt edilmesini sağlayacaktır.

Alıcılara Hitap Eden Tabela Modelleri

Tabelanın dürtü alıcılara hitap ettiğinden emin olun. Çoğu işletme sahibi, bir tabelanın yalnızca bir işletmeyi tanımlamak için bir cihaz olduğunu düşünür. En son istatistikler, perakende satışların %55’inden fazlasının anlık satın almanın bir sonucu olduğunu gösteriyor. Müşterilerin dürtülerine hitap eden doğru mesajla doğru tabelayı koyabilirseniz, satışı alacağınızdan emin olabilirsiniz. İnsanlar görür, alışveriş yapar ve satın alır. Tabelanız etkisiz ise, bu süreçte çok fazla satış kaybedeceksiniz.

Akılda Kalıcı Modeller

Doğru tabela akılda kalıcı ve çekici olmalıdır. İşaret, işletmenizi, konumunuzu, ürününüzü veya hizmetinizi potansiyel müşteri için hatırlamasını kolaylaştırmalıdır. Potansiyel müşteriyi durdurmalı ve işin içinde ne olduğuna bakmalıdır. İşareti tasarlarken dağınıklıktan kaçının. Mesajın kolay okunabilmesi için uygun miktarda boşluk önemlidir. Optimum okunabilirlik için tabela yüzeyinin en az %30-40’ı beyaz boşluk olmalıdır. Bu kesinlikle tabelanın etkinliğini artıracaktır.

Tabelalar, müşterilerin bir işletme hakkında ilk fark ettikleri şeydir. İşletmeniz için etkili tabela tasarlarken ilk izlenim önemlidir. Etkili bir tabela, müşteriye uzun süre sadık kalacaktır. Bu yüzden şehirde profesyonel bir iş tabela firması seçmelisiniz. Yukarıda bahsedilen makale, markanız için etkili tabelaların nasıl oluşturulacağı hakkında bilgi sağlar.

Serkan ALAN Blog