Tabelalar İşinizin Bir Parçası Mı?

Tabelalar İşinizin Bir Parçası Mı?

Tabela işinizin önemli bir parçasıdır. İşletmenizin tabelaları, duvar tabelaları, pencere tabelaları, kaldırım tabelaları, zemin tabelaları ve daha pek çok şey olabilir . Bunların her biri farklı bir amaca hizmet edebilirken, doğru yapılırsa iyi tabela müşterilerinize ve potansiyel müşterilerinize ince ama önemli iletişim ipuçları sağlar, marka bilinirliğini artırır ve sonunda bir satışı dönüştürmenize yardımcı olabilir.

Tabelaları ister işlevsel amaçlarla ister marka bilinci oluşturma amacıyla kullanıyor olun, bir müşterinin paket servisinin yalnızca logonuz olmadığını, tanıtımdan satışın kapanışına ve aradaki her şeye kadar tüm deneyim olduğunu unutmamak önemlidir. Müşterilerinize açık, özlü ve markalı tabelalar sunmak, iş yapbozunuzun önemli bir parçasıdır. Tabelalarınızın işinize yaradığından emin olmak ve bazı yeni fikirlere ışık tutmak için tabelaların işletmeniz için önemli olmasının en önemli 5 nedeni burada.

Net İletişim Sağlar

Müşteriler çok fazla bilgi bombardımanına tutulduklarında (aşırı metin ve/veya grafik içeren işaretleri düşünün) bilişsel aşırı yüklenme denen şeyi deneyimleyebilirler . Bu olduğunda, müşterilerinizin çalışma belleği, aldıkları bilgilerin “aşırı yüklenmesini” işleyemez. Müşteriler sınırlı bir işleyen hafızaya sahip olduklarından, aynı anda çok fazla bilgi ile karşı karşıya kaldıklarında, bu onlara markanız hakkında olumsuz bir algı vermekle kalmaz, aynı zamanda karar verme yeteneklerini de olumsuz yönde etkileyebilir. Bir işletme sahibi olarak isteyeceğiniz son şeydir. Tabela aracılığıyla net iletişim sağlamak, bilişsel aşırı yüklenme arasındaki engeli ortadan kaldırmanın ve son kullanıcının satın alma şansını artırmanın harika bir yoludur.

Kaliteli Tabela Ürünleri

Hedefi yönlü Tabela yere müşterilerine rehberlik ve bazı yaygın örnekler tuvalet, otopark, müşteri hizmetleri, kasiyer, bilgi, ana ofisi, çoklu kiracı binaların durumunda belirli ofisleri ve benzeri olabilir.

Peki, tabelanızın markanızın karakterini ve kimliğini yansıtmasını nasıl sağlayabilirsiniz? Bir tasarımcıyla çalışmak ve grup yönergelerinizi takip etmek zorunludur. Logo oluşturmanıza yazı tipi boyutuna kullanılan renklere ve kontrasta özellikle dikkat edin.

Marka karakteri ve kimliğinde olduğu gibi, tabelanızın potansiyel müşterilere markanızın neyle ilgili olduğunu hızlı ve basit bir şekilde anlatmasını istersiniz, bu nedenle tabelanızın onu gören herkese ve herkese harika bir ilk izlenim vermesi gerekir. Ek olarak, ister markalama ister güvenlik için olsun, iç tabelanızın uygun şekilde markalanması, bir kişinin logonuzu görme sayısını daha da artıracak ve markanızı en üstte tutacaktır.

 

Serkan ALAN Blog