Neon Tabela Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Neon tabela özel olarak ısıtılarak şekilde verilen tabela türüdür. Ancak neon tabelaların üretimi diğer tabela türlerine göre çok daha zordur ve bu tabelaları üretirken dikkatli olmak gerekmektedir. Bu nedenle neon tabela üretiminde mutlaka dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Peki, bu noktalar nelerdir? Gelin inceleyelim.

Neon Tabela Seçimi

  • Gerek duyulduğu takdirde her 10 metre de bir neon çubuğa 1 adet trafo düşmesi gerekmektedir. Çünkü yeteri kadar montelenmeyen trafolar zaman geçtikçe tabela da sorunlar çıkmasına neden olacaktır. Tabelada arızalanma, yeteri kadar ışıklandıramama ve verim alınamaması gibi sorunlar ile karşılaşılmaması için yeteri kadar trafonun tabelanın içerisine yerleştirilmiş olması gerekmektedir.
  • Tabelalar dış ortamda kullanılmaktadır buda tabelaların yapılırken dış etkenlere karşı korumalı bir şekilde yapılması gerekliliğini getirmektedir. Özellikle ekstra uğraş gerektiren neon tabelaların yapımı esnasında mutlaka izolasyon ile korunması gerekmektedir.
  • Neon tabelaların kullanım süresi 7 ve 13 yıl içerisinde değişkenlik göstermektedir. Bu değişkenlik tabelanın kullanım zamanına göre değişir. Bu nedenle neon tabelalar üretilirken mutlaka uzun soluklu kullanılacakmış gibi üretilmesi ve ona göre kaliteli olması gerekmektedir.
  • Neon tabelalar monte edilirken çok dikkatli olunması gerekir. Çok hassas olan bu tabelaların kurulum esnasında herhangi bir problem yaşanmaması çok önemli bir husustur. Elektrik bağlarının doğru bir şekilde monte edilmesi ve tabelanın doğru kullanıldığından emin olunması gerekmektedir.
  • Tabelanın konulacağı yerin iyi analiz edilmesi gerekir. Neon tabelaların konumu oldukça önemlidir. Bu konuma göre ölçü alınıp ona göre üretiminin yapılması gerekmektedir.
  • Neon tabelalar neon gazı ile üretildiği için bu gaz zaman içerisinde yok olabilir. Bu nedenle içerisinde gaz kontrolünün ve tabelanın bakımının yapılması gerekmektedir.
  • Neon tabelalar, tabela konusunda uzman ve profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır. Alanında uzman olmayan kişilerin neon tabela işine girmesi ile çok kötü sonuçlar elde edilebilir.

Neon Tabela Ayrıcalıkları

Eğer sizin de neon tabelaya ihtiyacınız varsa doğru yerdesiniz. Firmamız sayesinde yakın çevrenizde profesyonel olarak neon tabela üretimi yapan firmaları bulabilir ve firmanızın kurumsallığına uygun neon tabelaları yaptırabilirsiniz. Hayalinizdeki tabela için harekete geçin!

Serkan ALAN Blog