Pleksi Tabela Nedir?

 

Peksi tabela, her geçen gün gelişen tabela sektörünün yeni ve vazgeçilmez seçeneklerinden bir tanesi haline gelmiştir. Klasik tabelalara nazaran daha kullanışlı ve uzun ömürlü olan bu tabela çeşidinde görsellik de üst standartlardadır. İşçilik açısından da daha az emek isteyen pleksi tabelada kullanılan pleksi tabela sektörü için adeta bir devrim niteliğindedir. Hem maliyetleri düşüren hem de görsel kaliteyi arttıran pleksi nedir? Buyurun beraber inceleyelim!

Pleksi Tabelada Kullanılan Pleksi Nedir?

Tabelalarda sıklıkla kullanılmaya başlanan pleksilerin özellikleri şu şekildedir;

  • Renkli ve renksiz çeşitleri bulunan ve bu özellikleri ile alternatif kullanımlara uygun olan pleksilerde saydam ve yarı saydam seçenekler de bulunur.
  • İşlemesi oldukça kolay olan pleksilerde delme ve kesme işlemi kolaylıkla yapılır.
  • Pleksi tabelaların ana malzemesi olan pleksi, genel olarak düz bir levha olarak üretilmektedir.
  • Pleksiler 90 ila -115 derece sıcaklığa dayanıklı olması ve oldukça hafif olması ile tabelalar için değişilmez bir malzemedir.
  • Olumsuz yön olarak dayanıklılık konusunda yeterli olmayan pleksi tabelalar olumlu yönleri ile bu olumsuzluğu ortadan kaldırmayı başarabilmektedir.

Pleksi Tabela Çeşitleri

Pleksi tabelalar kullanılan malzeme yönünden farklılık gösteren ve klasik tabelalardan aşağı kalır yanıolmayan bir tabela çeşididir. Müşteri taleplerine bağlı olarak ister ışıklı ister ışıksız üretilebilen bu tabelalarda boyutlar da benzer şekilde müşteri taleplerine bağlıdır. Pleksilerin müşteriyi sınırlayan bir yanının olmamasının yanında kutu harf tabela ve düz zemin tabela şekilleri ile de üretiliyor olması müşteri taleplerinin karşılanması açısından oldukça önemlidir. Büro ve iş yerlerinin vazgeçilmezleri arasında olan pleksileri tercih ederek hem bütçenizi koruyabilir hem de görsel açıdan kaliteli bir tabelaya sahip olabilirsiniz.

Pleksi Tabela Fiyatları

Klasik tabelalardan hem üretim açısından hem de maliyetler açısından ayrılan pleksiler müşteri için de üretici için de oldukça avantajlıdır. Pleksi maliyetlerinin alüminyum vb. malzemelerden daha ucuza mal edilmesi pleksi fiyatları konusunda avantajın elde edilmesinin ana sebebidir. Kaliteli ve kullanışlı bir tabelaya sahip olmak istiyorsanız pleksi tabela fiyatları konusunda avantajı kapabilir ve bütçenize zarar vermeden görsel açıdan muhteşem bir tabelaya sahip olabilirsiniz.

Serkan ALAN Blog